ANAP

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  CautareCautare  FAQFAQ  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Mic dejun cu un campion!
Ieri la 15:37 Scris de Adrian

» Plata cotizatii ANAP
Joi 1 Dec 2016 - 22:31 Scris de Adrian

» Liberalii lucreaza la pensii...
Mar 8 Noi 2016 - 12:11 Scris de dragos

» S-a stins Alexandru Geangu
Lun 7 Noi 2016 - 17:49 Scris de Adrian

» Comunicat ANAP/ANAR
Vin 4 Noi 2016 - 13:32 Scris de Adrian

» Cotizatiile ANAP
Mier 26 Oct 2016 - 23:03 Scris de Adrian

» Dosarul nr. 730/2/2012
Joi 6 Oct 2016 - 19:47 Scris de Adrian

» Reportaj TVR
Joi 22 Sept 2016 - 20:52 Scris de Adrian

» Comunicat ANAP
Vin 2 Sept 2016 - 19:34 Scris de Adrian

» S-a stins ION-FLORIAN GÂRJOABĂ
Mar 19 Iul 2016 - 19:11 Scris de Adrian

Decembrie 2016
LunMarMierJoiVinSamDum
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar

Distribuiti | 

Invitatie la protest

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
margo

Data de inscriere : 02/03/2011

MesajSubiect: Invitatie la protest   Mar 4 Oct 2011 - 19:05

Astazi am fost la ANAP si am vazut o invitatie de participare la mitingul de protest la Cadrelor Militare Disponibilizate care se va desfasura in data de 07.10.2011 la ora 10 in fata Academiei Militare sub titlul :Munca decenta, Salarii decente, Pensii decente.
Se cerea confirmarea la manifestatie si cine va lua cuvantul din partea ANAP. Bineanteles ca ANAP nu anunta, nu cere parerea membrilor si nu raspunde invitatiei, si noi asteptam sa se lupte pentru drepturile noastre si sa ne reprezinte. Unde ? Noi suntem buni numai sa platim cotizatie si avocati dar la alte actiuni (mai ales ca am fost invitati de un sindicat puternic si puteam intra cu ei la negocieri) , unde sa protestam pentru drepturilor noastre nu avem voie. Nu mi se pare corect sa nu luptam pe toate caile legale pentru drepturile noastre si nici macar sa nu fim consultati daca suntem de acord sa participam la manifestatie.
Sus In jos
doruvarlan

Data de inscriere : 04/11/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Opinie, printr-un CITAT   Mier 5 Oct 2011 - 21:17

Antony Hope: „A explica adevărul oamenilor care nu
sunt structuraţi mental să-l înţeleagă este similar cu a promova
incultura”
Sus In jos
margo

MesajSubiect: Domnului Doruvarlan   Joi 6 Oct 2011 - 20:22

Nu stiu cine sunteti si nici nu ma intereseaza, dar daca considerati ca cineva este labil mital pentru ca incearca pe toate caile LEGALE (repet legale) sa lupte pentru drepturile personalului navigant inseamna ca ori sunteti nebun ori sunteti corupt. Rusine sa-ti fie. A fost o invitatie a sindicatului cadrelor militare disponibilizate (intra pe site-ul lor sa vezi) si daca ei sunt nebuni inseamna ca tu esti sanatos. O sa vedeti toti (lasi si fricosi ce sunteti) ca militarii o sa-si castige toate drepturile iar noi o sa ramanem ca prostii (ca noi avem bun simt si bani de avocati). Stati si asteptati de la altii si de la avocati...
Sus In jos
doruvarlan

Data de inscriere : 04/11/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: MARGO ???!!!   Vin 7 Oct 2011 - 12:25

... Te compatimesc !
Iti doresc viata lunga... in deplina ignoranta!

Cu drag,

Doru Varlan
[i]
Sus In jos
margo

MesajSubiect: Multumesc   Vin 7 Oct 2011 - 21:03

Domnule Varlan va multumesc pentru urari si va doresc de asemenea viata lunga. Eu va spuneam ca militarii inca mai au pensii speciale inca si tot ies organizat sa-si spuna punctul de vedere. Sunt convins ca lor nu o sa le taie niciodata guvernul pensiile (ba din contra la majoritatea or sa le mareasca) indiferent daca or sa le numeasca pensii speciale sau altfel. Fara a fi aliati cu un sindicat puternic nu o sa reusim noi niciodata sa ne facem auziti deoarece suntem prea putini in comparatie cu militarii. Dar consider ca Boc a mizat pe oameni ca dumneavoastra cand au taiat pensiile deoarece se astepta sa nu vada nici o reactie (mai bine traiti din citate si mancati citate decat sa va exprimati opinia). In asemenea conditii si cu asemenea oameni, Guvernul isi permite sa dea cate o lege sau ordonanta pentru a anula tot ce s-a castigat in instanta din cand din cand si noi vom ramane ca prostii pentru ca suntem inteligenti si supusi (si ne multumim sa-i citam pe altii). In asemenea conditii si fiindca se anunta o noua recesiune, nu m-ar mira sa ne mai taie jumatate din pensie pentru ca noi si-asa nu zicem nimic.
Probabil ca ati vazut la TV ca USL s-a angajat in cazul in care vin la guvernare sa nu schimbe nimic din pensiile militarilor. Oare nu am auzit eu cand s-a promis acelasi lucu piltilor? Nu cred fiindca noi suntem o mie si ceva iar ei sunt cateva sute de mii.
Eu va recomand sa iesit putin din euforia citatelor si sa priviti putin lucrurile sas cum sunt ele acum.
Toate cele bune, si sa stiti ca eu am fost la protest chiar daca considerati ca libera exprimare intr-o tara libera o fac numai cei labili mintal.
Multa sanatate si o zi buna.
Sus In jos
Felix

Data de inscriere : 22/05/2010

MesajSubiect: O discutie constructiva   Sam 8 Oct 2011 - 17:04

Informatia despre actiunea militarilor mi se pare normala. Dar ca aceasta duce la discutii aberanta, este mai greu de inteles.
Dar trebuie sa fim ingaduitori pentru ca altii traiesc aberatii si mai mari;

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Invitatie la protest   Astazi la 6:02

Sus In jos

Invitatie la protest
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ANAP :: Discutii diverse-
Mergi direct la: