ANAP

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  CautareCautare  FAQFAQ  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Mic dejun cu un campion!
Ieri la 15:37 Scris de Adrian

» Plata cotizatii ANAP
Joi 1 Dec 2016 - 22:31 Scris de Adrian

» Liberalii lucreaza la pensii...
Mar 8 Noi 2016 - 12:11 Scris de dragos

» S-a stins Alexandru Geangu
Lun 7 Noi 2016 - 17:49 Scris de Adrian

» Comunicat ANAP/ANAR
Vin 4 Noi 2016 - 13:32 Scris de Adrian

» Cotizatiile ANAP
Mier 26 Oct 2016 - 23:03 Scris de Adrian

» Dosarul nr. 730/2/2012
Joi 6 Oct 2016 - 19:47 Scris de Adrian

» Reportaj TVR
Joi 22 Sept 2016 - 20:52 Scris de Adrian

» Comunicat ANAP
Vin 2 Sept 2016 - 19:34 Scris de Adrian

» S-a stins ION-FLORIAN GÂRJOABĂ
Mar 19 Iul 2016 - 19:11 Scris de Adrian

Decembrie 2016
LunMarMierJoiVinSamDum
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar

Distribuiti | 

Ganduri pentru anul nou

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Adrian
Admin

Data de inscriere : 23/03/2010
Varsta : 60
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Ganduri pentru anul nou   Vin 30 Dec 2011 - 14:41

A mai trecut un an ...
Sa ne amintim cu placere de impliniri, cu melancolie de clipele frumoase si cu incredere ca tot ceea ce nu am reusit se va implini in 2012.
Incheiem anul 2011, un an greu pentru noi si intram cu paşi repezi in 2012. Unii se gandesc ca va fi un an mai greu, altii ca va fi un an normal, alţii spera la un an de cotitura, de schimbari iar misticii se gandesc la apocalipsa.
Eu vreau sa cred ca 2012 este un an al speranţei. Al speranţei că vom schimba ceva in bine in tara noastra ce aluneca in saracie, in mizerie si de care depinde si viata noastra.
Sper ca anul care vine sa fie mai bun, sa-l facem mai bun. Sper ca oamenii sa constientizeze in ce condiţie deplorabilă se află, sa se ridice, sa se scuture de praf si sa priveasca inainte mai clar.

Cu priljul ANULUI NOU primiti urarile mele de bine, cele mai frumoase si calduroase ganduri!
La multi ani!

Data de inscriere : 19/09/2010
Localizare : BRAILA

MesajSubiect: La Multi Ani!   Sam 31 Dec 2011 - 17:59

A trecut un an cu aripi frante peste viata noastra, am inteles mai mult ori mai putin despre etern, am incercat sa fim mai buni si mai piosi. Acum, in prag de An Nou simtim cum linistea coboara ancestral peste noi. Imbujorati de sentimente hibernale, cand sufletele noastre trimit atata dragoste spre voi, cu inima deschisa va urez tot ce-i mai bun in aceste clipe! Un An Nou Fericit si La Multi Ani!
Sus In jos
Felix

Data de inscriere : 22/05/2010

MesajSubiect: In 2012 ne trebuie alt vacar! Cunoasteti pe cineva?   Sam 31 Dec 2011 - 21:07

Dand in darul betiei, vacarul satului s-a imbolnavit. Satenii au intrat in panica si i-au cerut primarului sa caute un alt vacar, in stare sa se ocupe de animalele satului. Primarul, altfel om chibzuit, s-a sfatuit cu ai lui si a dat un anunt in ziarul de la judet cum ca satul e in cautare de vacar, om vrednic si cinstit, caruia n-o sa-i para rau daca accepta oferta comunitatii.
Sa fi tot trecut vreo trei zile dupa publicarea anuntului, ca pe ulitele prafuite ale satului a aparut un strain intr-o limuzina de lux, intr-un costum din ultima colectie a unui celebru creator de moda masculina, care ceru sa vorbeasca cu primarul.

Alertat de sateni, primarul buimacit de o astfel de veste si-a invitat musafirul in Primarie, sa vada care o fi problema.

- Dumneavoastra cautati vacar pentru cireada satului?, a intrebat necunoscutul.

- Noi, a raspuns primarul.

- Atunci, eu vreau sa fiu vacar la voi in sat, a declarat strainul.

Cei doi s-au asezat la masa si au inceput sa negocieze.

- Cate familii cu animale aveti?, a intrebat strainul.

- Pai, sa tot fie vreo 400, a socotit edilul.

- Și cat platea fiecare familie pentru vacar?, a intrebat candidatul.

- 150 de lei.

Strainul a luat o pauza, a socotit ceva ca pentru sine, apoi a tras aer in piept si si-a facut cunoscuta oferta.

- Domnule primar, eu cred ca va pot face o oferta si mai buna decat cea pe care mi-ati prezentat-o. Eu ma angajez ca, pentru un an de zile, sa va cer doar 100 de lei de familie. Obtineti astfel, de la mine, o reducere de 50 lei de fiecare. In schimbul acestei considerabile reduceri, va cer doar o mica compensatie. Aceea ca, o doar, doar o data pe an, fiecare familie sa-si trimita un membru al familiei cu turma de vaci la camp.

Impresionat de uluitoarea oferta, primarul a batut palma pe loc cu generosul candidat de vacar, gandindu-se ce veste buna va avea sa comunice personal consatenilor sai...

Pentru ca in anul care tocmai intram, vom avea din nou alegeri parlamentare, mi-am amintit cat de mult seamana candidatul la pascutul turmei de vaci din snoava pe care tocmai v-am istorisit-o cu clasa noastra politica. Atat doar ca ea nu se ridica la performanta organizatorica a personajului. De aceea, eu le-as spune acum: Domnilor, va angajam in conditiile pe care voi ni le impuneti, dar macar organizati-ne!

Va urez tuturor un An Nou mai bun si mai fericit!
Sus In jos
Adrian
Admin

Data de inscriere : 23/03/2010
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Cu semanatul de Anul Nou   Dum 1 Ian 2012 - 13:17

MesajSubiect: Re: Ganduri pentru anul nou   Astazi la 6:02

Sus In jos

Ganduri pentru anul nou
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1